Põhisisu juurde
Kodanike kaasamisplatvorm
Euroopa kodanike paneelarutelud

Uus kodanike kaasamise etapp

Inimestele toetuv poliitika: kodanike paneelarutelud

Võitleme üheskoos vihkamise vastu ühiskonnas

Kolme nädalavahetuse jooksul osales 150 juhuslikult valitud ELi kodanikku aruteludes, mis käsitlesid seda, kuidas võidelda vihkamise vastu ühiskonnas. Tulemused. Vaatamata tundlikule teemale ning tugevatele emotsioonidele ja lahkarvamustele oli paneelarutelu konstruktiivne ja lugupidav. Soovite teada, kuidas sai erinevate kodanike arvamuste põhjal koostatud 21 konkreetset soovitust, mis esitatakse Euroopa Komisjonile?
Vt siin!

 

Energiaressursside parem kasutamine

Teiega võetakse ühendust ELi institutsioonist. Kas vastate üleskutsele? Kui Euroopa Komisjon võttis ühendust Csenge, Conalli ja 148 muu juhuslikult valitud ELi kodanikuga, et arutada Brüsselis energiatõhusust, võtsid nad selle väljakutse vastu. Soovite teada saada, kas arutelul võeti arvesse teie seisukohta?
Ühinege energiatõhususe teemalise Euroopa kodanike paneelaruteluga.

Euroopa kodanike paneelarutelu „Võitlus vihkamise vastu ühiskonnas“ on esitanud oma soovitused.

Mis on Euroopa kodanike paneelarutelud?

Kuidas kodanike paneelarutelu toimib?

  1. 1. istung
    Ideede genereerimine

    Esimese istungi eesmärk on teha ajurünnak ja rühmitada lähenemisviisid, mida kodanikud peavad järgnevatel kohtumistel edasisi arutelusid silmas pidades kõige paljulubavamaks.

  2. 2. istung
    Läbivaatamine ja täiustamine

    Selle kohtumise eesmärk on esimesel istungil kokku lepitud lähenemisviisidele ja kodanike esialgsetele soovitustele tuginedes edasi liikuda. Pärast korduvat vastastikust hindamist vaatavad töörühmades osalevad kodanikud üksteise töö üle ja täiendavad seda, lisades ideid. Selle põhjal töötab paneel lõppistungil välja oma lõplikud soovitused.

  3. Lõppistung
    Kokkuvõte

    Lõppistungil esitatakse asjaomastele ettepanekutele lisatud paketi osana arutelude järeldused koos eksperdirühma soovitustega Euroopa Komisjonile.

Kuidas kodanikud valitakse?

  • Ligikaudu 150 juhuslikultvalitud kodanikku 27 liikmesriigist

  • Esindatud on ELi mitmekesisus – geograafiline (linna-/maapiirkond), sooline, vanuseline, hariduslik, erinev sotsiaal-majanduslik taust

  • 1/3 osalejatest on noored (16–25aastased)

Kodanike paneelaruteludes osalejad värvatakse juhusliku valiku teel. Selleks et paneelarutelud kajastaksid võimalikult suurel määral ELi sotsiaaldemograafilist koosseisu, tagatakse selle protsessiga, et värbamine on läbilõikeline.

Värbamisstatistika hõlmab andmeid, mis pärinevad järgmistest allikatest:

Kvoodisüsteem tagab paneeli soolise tasakaalu ning kindlustab, et 16–25aastased noored moodustavad paneelist kolmandiku. Muud sotsiaaldemograafilised näitajad, mida me arvesse võtame, on seotud järgmisega:

  • haridustase,
  • geograafiline asukoht,
  • amet.

Igast liikmesriigist värvatakse osalejaid proportsioonis selle liikmesriigi elanikkonnaga, tagades samal ajal ka eri rühmade proportsionaalse esindatuse. Väiksemate riikide puhul, kus osalejaid on vähem, jagatakse need rühmad paneelide vahel, nii et ka väiksemad riigid on esindatud.

Iga uue paneeli puhul toimub valikuprotsess uuesti.

Mitmekesisust esindavad paneelid on olulised selleks, et hõlbustada elavaid arutelusid ja tagada, et need arutelud kajastaksid väga erinevaid vaatenurki ja arvamusi.

 

Lõpetatud paneelarutelud

virtual world  woman

Milline visioon, põhimõtted ja meetmed peaksid suunama soovitud ja õiglaste virtuaalmaailmade arengut?

Fotogalerii